RSS feed for Sam Tunningley
  • Capone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Liberté

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • THE WIZRD

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Perfection

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Our Time

    ★★★★

  • What You Gonna Do When the World's on Fire?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Chained for Life

    ★★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Diamantino

    ★★★★

  • Braid

  • Thunder Road

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Relaxer

    ★★★½