• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Yara

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Starling

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Acuarie

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Spoiled Brats

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Impossible Things

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★½