Sort by

Sam Azik has logged 318 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Farewell Meu Amor

Farewell Meu Amor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yara

Yara

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twins

The Twins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry