Sort by

Sam Azik has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry