• Mission: Impossible - Fallout

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • American Hustle

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★½

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ½

  • Gravity

    ★★★★★

  • Pacific Rim

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Margaret

  • Drive

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Alien

  • Star Wars

    ★★★★★