Sort by

Yakkers has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cool World

Cool World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How Murray Saved Christmas

How Murray Saved Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Dog Who Saved Christmas

The Dog Who Saved Christmas

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Wedding Tail

A Christmas Wedding Tail

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flatland

Flatland

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
T O O T H P A S T E D R E A M S

T O O T H P A S T E D R E A M S

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RV

RV

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Permanent Midnight

Permanent Midnight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
How I Got Into College

How I Got Into College

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry