• Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Rimini

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★★

  • Futura

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Last Execution

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • Playing God

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I Am Samuel

  • This Land Is My Land

    ★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • 25 km/h

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Tobacconist

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★★★

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Downsizing

  • Hostiles

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★★

  • Wild Mouse

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½