Christian has logged 451 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tales from the Far Side II

Tales from the Far Side II

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Stone

Stone

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incident at Raven's Gate

Incident at Raven's Gate

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Far Side

Tales from the Far Side

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The Flight of Dragons

The Flight of Dragons

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
★★
Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Wind

Wind

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The NeverEnding Story III

The NeverEnding Story III

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Wind Named Amnesia

A Wind Named Amnesia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rendezvous with Death

Rendezvous with Death

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bells of Death

The Bells of Death

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time Masters

Time Masters

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The Secret of the Third Planet

The Secret of the Third Planet

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Starchaser: The Legend of Orin

Starchaser: The Legend of Orin

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry