Christian has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Blood and Roses

Blood and Roses

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
9

9

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Creature

Creature

1985
×
★★
Edit this entry  
24
Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Gwilliam

Gwilliam

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Twins

The Twins

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Come True

Come True

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
Hybrids

Hybrids

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry