Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Play House

The Play House

1921
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★★½
Edit this entry  
20
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry