Sam has logged 102 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Edit this entry  
02
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
Edit this entry  
27
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
All This Panic

All This Panic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry