Sam has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Western

Western

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry