• Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Fatal Affair

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Christmas Break-In

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • The Week Of

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½