• The King of Staten Island

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • mid90s

  • Avengers: Infinity War

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Trapped

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Pink

    ★★★★

  • Lion

    ★★★

  • Antiporno

  • Arrival

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Raman Raghav 2.0

    ★★★★½

  • Australian Psycho

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

  • Making a Murderer

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Aligarh

    ★★★★

  • Talvar

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★½

  • The Witch

  • Ex Machina

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½