RSS feed for Sander
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Of Horses and Men

Of Horses and Men

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mike Says Goodbye!

Mike Says Goodbye!

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transsiberian

Transsiberian

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Neil Young & Crazy Horse: Rust Never Sleeps

Neil Young & Crazy Horse: Rust Never Sleeps

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Daylight

Daylight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
06
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Un flic

Un flic

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Beginning : Making 'Episode I'

The Beginning : Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry