• The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • The Loud House Movie

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Four Temperaments

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Long Way Up

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Ferdinand

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Escape from Cannibal Farm

    ½

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★½

  • American Pastoral

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Truth

    ★★★½

  • Manifesto

    ★★½

  • Our Brand Is Crisis

  • The Martian

    ★★★★★

  • Jenny's Wedding