Sort by
  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Triangle of Sadness

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Palm Trees and Power Lines

  • Fresh

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Divas

  • Things Worth Weeping For

  • Scenes from a Marriage

  • Dune

    ★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • We Broke Up

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Return To Epipo

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Chernobyl

  • Rozgonyiné

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Those Who Remained

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★½

  • Bad Poems

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Maniac

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½