• The Northman

    ★★★★★

  • Scream

  • No Time to Die

  • Halloween Kills

  • Dune

  • The Green Knight

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Wisdom of Trauma

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Empty Man

  • Psycho Goreman

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Possessor

    ★★★★★

  • Cold Meridian

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Blood Machines

  • Downton Abbey

  • About Endlessness

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

  • Mrs Lowry & Son

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • XY Chelsea

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

  • Pain and Glory

  • Captain Marvel

  • Triple Threat

  • The Wandering Earth

  • Monos

    ★★★★★

  • Kitbull

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Night Comes for Us

  • In Fabric

  • Greetings from Free Forests

    ★★★★★

  • High Life

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Biggest Little Farm

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman