• Not Okay

    ★★½

  • A Perfect Pairing

    ½

  • Senior Year

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Holidate

    ½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Work It

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Athlete A

  • The Claudia Kishi Club

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ★½

  • Late Night

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • My Perfect Romance

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • Forever My Girl

  • Christmas Wedding Planner

    ½

  • The Greatest Showman

  • SPF-18

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

  • Moana

    ★★★½

  • 13th

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • Maudie

    ★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Crashing

    ★★★★½

  • Sleeping with Other People

    ★★