Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Work It

Work It

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★½
Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
The Switch

The Switch

2010
×
Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry