• Fantasy Island

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Yummy

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Valan: Valley of Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★★

  • Impetigore

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Zeroville

    ★★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Burn

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Stay Out Stay Alive

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Curiosa

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • June

  • Gully Boy

    ★★★★½

  • Kumbalangi Nights

    ½

  • 9

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Harpoon

    ★★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★