• Darlings

  • Jaadugar

  • The Gray Man

  • JugJugg Jeeyo

  • Forensic

  • Suzhal

  • Spiderhead

  • Samrat Prithviraj

  • Vikram

    ★★★★

  • Kuttavum Shikshayum

    ★★★★

  • Anek

  • Obi-Wan Kenobi

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Dhaakad

  • Men

    ★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

  • 12th Man

  • Jayeshbhai Jordaar

  • Puzhu

  • Saani Kaayidham

  • Thar

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Heropanti 2

  • Runway 34

  • The Offer

  • Jersey

  • Guilty Minds

  • K.G.F: Chapter 2

  • Beast

  • Dasvi

  • Cobalt Blue

  • Attack

  • The Northman

    ★★★★

  • Sharmaji Namkeen

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★

  • Bachchhan Paandey

  • Salute

  • Jalsa

  • Deep Water

  • James

  • Ambulance

  • X

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Pada

  • Windfall

  • Maaran

  • Etharkkum Thunindhavan

  • Jhund

    ★★★★

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • Kunal Kamra-Be Like

  • Love Hostel

    ★★★½

  • Valimai

  • Dhuin

  • The Batman

    ★★★★

  • Fistful of Vengeance

  • A Thursday

  • Gangubai Kathiawadi

  • Badhaai Do

  • Bhamakalapam

  • Gehraiyaan

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★½

  • Mahaan

    ★★★½

  • Death on the Nile