Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kuttavum Shikshayum

Kuttavum Shikshayum

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombivli

Zombivli

2022
×
Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anek

Anek

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Virasat

Virasat

1997
×
Edit this entry  
23
Suzhal: The Vortex

Suzhal: The Vortex

2022
×
Edit this entry  
20
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Offer

The Offer

2022
×
Edit this entry  
16
12th Man

12th Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Moondram Pirai

Moondram Pirai

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Sadma

Sadma

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aayirathil Oruvan

Aayirathil Oruvan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jayeshbhai Jordaar

Jayeshbhai Jordaar

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Attack

Attack

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Runway 34

Runway 34

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Nenjam Marappathillai

Nenjam Marappathillai

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Heropanti 2

Heropanti 2

2022
×
Edit this entry  
27
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Puzhu

Puzhu

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Edit this entry  
21
Jersey

Jersey

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Jhund

Jhund

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Aravindha Sametha Veera Raghava

Aravindha Sametha Veera Raghava

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
11
Guilty Minds

Guilty Minds

2022
×
Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Thar

Thar

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thuppakki

Thuppakki

2012
×
Edit this entry  
01
Veeram

Veeram

2014
×
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfect Human

The Perfect Human

1968
×
Edit this entry  
25
I

I

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Yennai Arindhaal

Yennai Arindhaal

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vedalam

Vedalam

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
Edit this entry