bethany has logged 39 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Descendants

Descendants

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gia

Gia

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry