RSS feed for Noah

Noah has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★½
Edit this entry  
10
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry