• Better Nate Than Ever

    ★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Eva

    ½

  • Happy Times

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • i get so sad sometimes

    ★★½

  • Henry

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Big Night!

    ★★★

  • The Monster Among Us

    ★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Rabid

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Sa Haba ng Gabi

    ★★½

  • Arisaka

    ★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★½

  • Bekis on the Run

    ★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

  • Dandansoy

    ★★½

  • Summer Blues

    ★★

  • Black Rainbow

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★½

  • Tao Po

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Mang Jose

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★½

  • Gameboys: The Movie

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • The Show Must Go On! - Live at the Palace Theatre

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Lisensya

    ½

  • Lost Year Norms

    ★★

  • Older Brother Turtle

    ★★½

  • General Admission

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Boy Meets Boy

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★½

  • Tililing

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Last Days at Sea

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★