• Men

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Inheritance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bundy and the Green River Killer

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Boy Erased

  • The Favourite

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★★

  • Await Further Instructions

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Void

    ★★½

  • La La Land

    ½

  • Gary Numan: Android In La La Land

    ★★★★★

  • High-Rise

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★

  • Kill List

    ★★★

  • The Fourth Kind

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★

  • Hostel

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★

  • Secretary

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★½