Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Inspector Ike

Inspector Ike

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Invasion of the Bee Girls

Invasion of the Bee Girls

1973
×
★★½
Edit this entry  
09
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
The Creeps

The Creeps

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

1964
×
★½
Edit this entry  
06
Goof on the Loose

Goof on the Loose

1964
×
Read the review Edit this entry  
06
Slashed

Slashed

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Face of Evil

Face of Evil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Julia

Julia

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emmanuelle

Emmanuelle

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Talking Walls

Talking Walls

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Swinging Barmaids

The Swinging Barmaids

1975
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Effects

Effects

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death Brings Roses

Death Brings Roses

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
Make-Out with Violence

Make-Out with Violence

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girl on a Chain Gang

Girl on a Chain Gang

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Madeline, Study of a Nightmare

Madeline, Study of a Nightmare

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hollywood's New Blood

Hollywood's New Blood

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Attic

The Attic

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Backwoods Marcy

Backwoods Marcy

1999
×
★★
Edit this entry  
06
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
C.B. Hustlers

C.B. Hustlers

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ward

Ward

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
Meatcleaver Massacre

Meatcleaver Massacre

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Night School

Night School

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Six Pack Annie

Six Pack Annie

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Slaughterhouse Rock

Slaughterhouse Rock

1988
×
★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gore from Outer Space

Gore from Outer Space

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry