• Everything Everywhere All at Once

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

  • F9

    ★★½

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Halloween

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½