lee has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Breach

Breach

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beaver

The Beaver

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wave

The Wave

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Tale of Two Cities

A Tale of Two Cities

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
Read the review Edit this entry