• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Domino

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Claudia

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • El Potro: lo mejor del amor

    ★★½

  • The Tobacconist

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • My Masterpiece

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Animal

    ★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • La Flor

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Last Suit

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Devil and Father Amorth

    ★★★½