Sort by

aliyah has logged 49 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
David Blaine - Showman

David Blaine - Showman

2001
×
Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Make Mine Freedom

Make Mine Freedom

1948
×
Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry