Sort by

aliyah has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dragon Rider

Dragon Rider

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry