Sort by

shar has logged 42 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Phong

Finding Phong

2015
×
Edit this entry  
18
Gwen

Gwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bisexual

The Bisexual

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Consequences

Consequences

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lavender Scare

The Lavender Scare

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Family Tour

A Family Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Time No Sea

Long Time No Sea

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★
Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry