Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry