♦️•Lily•💋 has logged 39 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry