Sort by

♦️•Lily•💋 has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Secret

In Secret

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry