Sort by

♦️•Lily•💋 has logged 288 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Spirited

Spirited

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Poppy: Never Find My Place - Live from House of Blues

Poppy: Never Find My Place - Live from House of Blues

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry