Sort by

♦️•Lily•💋 has logged 30 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry