Sort by

♦️•Lily•💋 has logged 34 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry