RSS feed for jas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Naruto Shippuden The Movie

Naruto Shippuden The Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Kuntilanak

Kuntilanak

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Temple

Temple

2017
×
½
Edit this entry  
08
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Edit this entry