RSS feed for jas

jas has logged 64 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Edit this entry  
11
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Good Witch

The Good Witch

2008
×
★★★
Edit this entry