RSS feed for jas
  • Naruto Shippuden the Movie: Blood Prison

    Naruto Shippuden the Movie: Blood Prison

    ★★★★½

    Sasuke was right about destroying Konoha

  • D.E.B.S.

    D.E.B.S.

    ★★★★★

    16 years and still no movie has surpassed this

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

    ramon really thought he did something when he put stella’s broken and dirty af glasses back on her without even wiping them off once

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

    can i get a cinderella adaptation where the stepsisters aren’t dumb af

  • Better Watch Out

    Better Watch Out

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    and no one questioned her showing him the middle finger at the end?????

  • The Knight Before Christmas

    The Knight Before Christmas

    ★★★★

    and then they all clapped

  • Sink or Swim

    Sink or Swim

    ★★★★½

    you can really tell the generational divide when the old lady next to you in the cinema almost chokes to death from laughing that hard when the guys make anxious faces while you really have to fight your tears because your boys worked so hard for this moment and finally get to show it off

  • Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

    Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

    ★★★★

    gai threw the first brick at stonewall

  • The House That Jack Built

    The House That Jack Built

    ★½

    [spongebob sitting at a table with his hands folded staring into the void with a cup of coffee next to him]

  • Sixteen Candles

    Sixteen Candles

    this aged badly but at least the dad didn’t treat his daughter like his property

  • Annabelle Comes Home

    Annabelle Comes Home

    ★★★½

    i would have died for any of the girls but specifically daniela

  • Secret Obsession

    Secret Obsession

    ★½

    girl wasn’t even done limping and already wearing heels i wish i was that strong