• The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Azor

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½