ros has logged 18 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★
Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle

Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry