ros has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shéhérazade

Shéhérazade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War of the Buttons

War of the Buttons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gayby Baby

Gayby Baby

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Jack

King Jack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
Read the review Edit this entry