RSS feed for Sara

Sara has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Our Children

Our Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Cheers for the Whale

Three Cheers for the Whale

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
That Man from Rio

That Man from Rio

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Girl, Another Planet

Another Girl, Another Planet

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Season of the Witch

Season of the Witch

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mad Dog Killer

The Mad Dog Killer

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Duma

Duma

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Oregonian

The Oregonian

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Quarters

Three Quarters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tonsler Park

Tonsler Park

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
They Might Be Giants

They Might Be Giants

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
More Than Frybread

More Than Frybread

×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mystery

Mystery

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Italian Straw Hat

The Italian Straw Hat

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sharky's Machine

Sharky's Machine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boys & Girls Guide to Getting Down

The Boys & Girls Guide to Getting Down

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Little Gangster

The Little Gangster

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Debt

The Debt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry