• Red Notice

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Replicas

    ★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • The Bad Batch

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Perfect Sense

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • Antichrist

    ★★★½

  • Idiocracy

    ★★★★

  • Southland Tales

    ★★★★

  • The Host

    ★★★★

  • The Island

    ★★★

  • Paycheck

    ★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★½

  • Magnolia

    ★★★★½

  • Armageddon

    ★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Demolition Man

    ★★★

  • When the Wind Blows

    ★★★★

  • Logan's Run

    ★★★