• Without Saying Goodbye

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The In Between

    ★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Marry Me

    ★★★

  • Through My Window

    ★★★★★

  • Home Team

    ★½

  • Fresh

    ★½

  • The Royal Treatment

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • After We Fell

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • This Little Love of Mine

    ½

  • A Week Away

    ★★★½

  • Caught by a Wave

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Squared Love

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Tell Me When

    ★★★½

  • A California Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • A Teacher

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • All My Life

    ★★★½

  • Out Of My League

    ★★★½

  • 2 Hearts

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½