Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Without Saying Goodbye

Without Saying Goodbye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The In Between

The In Between

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Step Up

Step Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Through My Window

Through My Window

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Team

Home Team

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Admission

Admission

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry